ABD 85 bini aşan vaka sayısıyla Çin’i de geçti

3 haftalık bir bebek, şimdiye kadar ülke genelinde tespit edilen en genç vaka olarak kayıtlara geçerken, ülkede bazı hastane çalışanlarının koruyucu elbise bulamadığı için çöp torbası giyerek önlem almaya çalıştığı medyaya yansıdı

DIŞ HABERLER (HİBYA) – Vaka sayısı 85 bini aşan ABD, pandeminin başladığı Çin'i geçerel, dünya çapında en fazla COVID-19 vakasına sahip ülke oldu.
Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, dünya çapındaki toplam vaka sayısı TSİ ile 9’da 530 bin, ABD’de ise 85 bin civarında ölçüldü.
Dünya genelinde COVID-19 bağlı ölenlerin sayısı 24 bini geçerken, bu rakam ABD’de bin 300’e yaklaştı.
COVID-19 vakalarında devam eden artışa rağmen, ABD Başkan Donald Trump, ülkede insanların işine geri dönmesi gerektiği mesajını tekrarladı.
Trump, COVID-19’a bağlı ölen sayısının beklediğinden daha az olduğunu söyledi.
Geçen hafta 3 milyondan fazla kişinin işsizlik maaşı başvurusunda bulunduğu ABD’de, Senato, koronavirüs salgınına karşı hükümetin hazırladığı iki trilyon dolar çapındaki yardım paketini oy birliği ile onayladı.
Bu arada Long Island’da COVID-19 test sonucu pozitif çıkan 3 haftalık bir bebek, şimdiye kadar ülke genelinde tespit edilen en genç vaka olarak kayıtlara geçti.
Öte yandan medyada koruyucu elbise bulamayan bazı hastane çalışanlarının çöp torbası giyerek önlem almaya çalıştığına yönelik haberler yer aldı.
 

Hibya Haber Ajansı

5.7b
Okunma